سینمای غرب توهم یا تهدید(قسمت سوم)

در چنین شرایطی که سینمای غرب چنین فعالیت هایی دارد، سینمای ایران چه برنامه هایی داشته یا در آینده خواهد داشت؟

به واقع سینمای ایران هیچ برنامه ای نداشته و فکر هم نمی کنم در آینده با این عوامل سینمای موجود، کار مهمی انجام دهد شاید بفرمایید این بد بینانه است ولی شما را به ساختاری که سینمای ایران دارد توجه می دهم. ببینید شما اگر به کسی یا به چیزی امید داشته باشید، برمی گردد به ساختار آن، برای نمونه فرض کنید فرزندی دارید که نبوغ خاصی در او می بینید، آنگاه می گویید این بچه اگر تلاش کند،در آینده یک چیزی می شود، در این سینمای موجود متاسفانه آنهایی که دارند اداره می کنند و ساختارش را دارند، دست کم آنهایی که نبض کلیدی را در اختیار دارند، یعنی تهیه کنندگان و تولید کنندگان به طور مشخص، این ایده ها را ندارند. در باره فیلم سازها صحبت نمی کنم. برخی کارگردانان، آدم های خلاق و متعهدی هستند ولی به طور مشخص تهیه کننندگان، در باره این مسئله فکر نمی کنند که این مضمون، سمبل یا تفکر صهیونیستی است،کابالیستی است، یا آخرالزمانی است. به قول معروف این کاره نیستند. تنها فکرشان ان است که فیلمی سرگرم کننده و گیشه پسند بسازند. در نهایت از این سینما آبی گرم نمی شود، مگر اینکه یک تحول خاصی در آن به وجود بیاید. متاسفانه تاثیر این تفکرات در جامعه فهمیده نمی شود. این احساس نمی شود که جهان غرب و صهیونیست ها این فعالیت ها را علیه ما آغاز کرده اند. همه فکر می کنیم می توانیم گفت و گو و مصالحه کنیم. نه! مصالحه ای در کار نیست، اصلا نمی تواند گفت و گویی باشد، اصلا آرمان ها با هم متفاوت است. آنها امام زمان ما را (نعوذ بالله) ضد مسیح و رئیس شیاطین می خوانند. چه طور می توانیم با آنها مصالحه کنیم! آنها ما و اجداد ما را شیطان، نیروی شر و محور شرارت نامیده اند و در فیلم هایشان نشان داده اند. تنها 120 کانال تلویزیونی به تبلیغ مرام اوانجلیست ها مشغول هستند. در سال، حدود 1000 فیلم در آمریکا ساخته می شود، حدود 600 یا 700 عدد آن تبلیغ این آرمان ها و اسطوره هاست. ما چه کرده ایم ؟ صدا و سیما و سینمای ما چه کرده است؟ در طول این 28 سال چه فیلمی دربار ی یکی از مظاهر امام زمان(عج) ساخته ایم؟ آنقدر در این جامعه ی هنری ما کار نشده که نسل بعدی از امام زمان(عج) می ترسند ولی از مسیح آن ها نمی ترسند! چون آثار بسیاری از مسیح و قدیسان مسیحی در ویدیوکلوپ ها ، ماهواره ها و حتی تلویزیون پخش شده است ولی متاسفانه یک فیلم درباره امام عصر(عج) نساخته ایم.

دلیل این کم کاری سینمای ایران را درباره آخرالزمان و رویدادهای آن در چه می دانید؟

باید بنا به آن چیزی که در احادیث وجود دارد، امام زمان(ع) اول شناسانده شود،سپس زمینه های ظهور و خصوصیات یاران ایشان بررسی شود. امام زمان (ع) را تنها در نیمه شعبان می شناسند. جوان ها و مردم جشن می گیرند و بعد که می گوییم امام زمان (ع) ظهور می کنند، گفته می شود حالا هنوز وقتش نرسیده است! این نشان می دهد قضیه را جدی نگرفته ایم. به همین دلایل ست که ظهور عقب می افتد، همه چیز را شوخی گرفته ایم ولی آن طرف، در غرب، صهیونیست ها با مسائلی از این دست خیلی جدی برخورد می کنند. این جدیت را می توان از فیلم ها و مسائل فرهنگی شان دریافت. به نظر حقیر این قدرت خدا و نظر ساحت مقدس امام زمان (ع) است که این مملکت را نگه داشته است. در این میان می خواهم نظرشما را درباره  برنامه ای که مدتی در رسانه ملی مطرح شده بود، بپرسم؛« سینما ماورا»! سینما ماورا هم در عرصه همان سیاست های تلویزیون است. تلویزیون البته مدیران پرتلاشی دارد،آدم های خوبی در آن هستند، قصدها و نیت ها خوب است ان شاءالله ولی برنامه ای برای دشمن شناسی و آرمان شناسی اسلامی و ارزیابی فیلم های غربی با این دید متاسفانه وجود ندارد. دشمن اصلی ما همین صهیونیست ها و برنامه هایشان و آرماگدونی ها هستند قرآن کریم هم حدود هزار آیه درباره ی شیوه های دشمنی یهود با اسلام و تاریخ آنان دارد. شما و قتی کانال ههای غربی را نگاه کنید مرتب علیه شیعه تبلیغ می کنند. متاسفانه چنین دیدگاهی در سینما و تلوزیون ما نیست. نگاه ما به فیلم های آن های منهای نگاه دقیق دشمن شناسانه است.

برنامه سینما ماوراء هم به یکسری فیلم که از آن طرف بیاورند و تنها غیر مادی باشند محدود شده است یعنی همین که فیلمی به جای دیگری غیر از مادیات توجه داشته باشد کافی است حالا اینکه این غیر مادی بودن،جادویسم است، بودیسم است، کابالیسم است یا شیطان پرستی مهم نیست نمونه آثاری که سینما ماوراء نشان داده است، بر این ادعا شاهدی قوی است. در چند فیلم پخش شده در این برنامه تفکرات لاییک وار ارائه شده است و بیشتر منتقدین هم متاسفانه به دلیل بی خبری تجلیل می کنند! در نقد فیلم که تنها نباید ساختار سینمایی را بلد بود باید به محتوای فیلم ها هم مسلط بود. حرف من این است که چنین فیلم هایی را نشان دهید، ولی منتقدی عالم و دانشمند بیاورید که دقیقا اینها را توضیح دهد و تفکرات  اصلی حاکم بر هالیوود و سینمای غرب و شرق را با توجه به حقانیت اسلام و تشیع توضیح دهد و شگردهای آنها را رو کند. متاسفانه همین وضع را در هنرها و جامعه خود هم داریم. برای نمونه اخیرا کتاب «فریدون آدمیت» که خود یکی از فراماسونرهای شاخص ایرانی است، چاپ شده به نام «میرزا حسین خان سپه سالار» که درباره بنیان گذار فراماسونری در ایران است. وی در این کتاب اندیشه ترقی را به فراماسونری نسبت داده است، در صورتی که هر کس با تاریخ کمی آشنایی داشته باشد، می داند که فراماسونرها، وابسته به صهیونیست ها، امریکا و انگلیس بوده و حافظ منافع آنها در دنیا هستند. نمیگوییم چاپ نشود،بلکه انتشار بدهندولی در کنار آن بنویسند میرزا حسین خان سپه سالار چه کسی بوده و چه کرده است. بنویسند او بود که اولین دولت فراماسونری را در ایران تشکیل داد. بنویسند ککه فریدون آدمیت فراماسونراست . دست کم اینها را توضیح دهند که خواننده جوان، مشرب فکری این افراد را بشناسد.

با توجه به مسائل موجود و ترویج شدید جادوگری و مسائل ماورایی منحرف در ایران و جهان، به طور مشخص چه پیشنهادی برای جلوگیری و مقابله به مثل دارید؟

اکنون فرقه های انحرافی بسیاری در کشورمان وجود دارد، اخیرا کتابی چاپ شد از دکتر محمد تقی فعالی به اسم « آفتاب و سایه ها» که راجع به این فرقه ها بود که توسط دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه ها توزیع شد.اولین بار بود که راجع به این فرقه ها به صورت جدی بحث می شد. این اولین قدم است. متاسفانه من دیده ام کتاب های این فرقه ها را به صورت مجانی در میدان های شهرهای ما پخش می کنند و هیچ کس جلوی آنها را نمی گیرد. باید جلوی این تبلیغ ضلالت را گرفت. این قدم بعدی است. باید با فره هایی که پس فردا هزار تفکر انحرافی، خانه های تیمی و تیم های فساد فکری و جنسی به وجود می آورند برخورد مناسب شود. به نظر می رسد پیش از مقابله به مثل، باید کار را ایجابی و تولیدی کنیم. کار اثباتی کنیم؛ یعنی اینکه بیاییم دست کم تفکرات، دشمن شناسی و آرمان های خودمان را درقالب فیلم های جذاب و قوی نشر دهیم. سپس مقابله به مثل کنیم. کار تدافعی هم یک واقعیت است و باید وجود داشته باشد. موثرترین سلاح می تواند رسانه باشد، رسانه و سینما که موثرترین و مهم ترین هستند. فیلم باید ساخت. برنامه ساخت و روشنگری کرد. کانال تلویزیونی ایجاد کرد. همین کتاب و نشریه و این قبیل کارها. سوء تفاهم نشود، نه اینکه ممنوعیت به وجود بیاید. کتاب های آنها هم منتشر شود ولی این محملی شود برای توضیح این پدیده ها. اخیرا دیدم کتاب « دو قرن سکوت» آقای زرین کوب دوباره به چاپ رسیده است. کتابی که شهید مطهری نقدهای اساسی به آن داشتند. این کتاب درباره ایران بعد از اسلام است و می گوید که پس از اسلام ایران دو قرن ساکت بود و هیچ فرد خاصی نداشت. شهید مطهری در کتاب « خدمات متقابل ایران و اسلام» با دلیل و برهان توضیح داده اند که اتفاقا این گونه نبوده است و در این دو قرن، پایه ای ترین عرفا،فضلا و فلاسفه ایرانی را داشته ایم. پایه ای ترین علوم در همین دو قرن تولید و صادر شده اند. کار خوبی که در چاپ جدید این کتاب شده آن است که صحبت های شهید مطهری را هم همراه اصل کتاب چاپ کرده اند؛ خیلی کار خوبی است . یعنی دست کم اگر آن نظر مطرح می شود، نظر ایشان هم مطرح می شود. اگ نظر فراماسونری چون فریدون آدمیت درباره فراماسونر دیگری به نام سپه سالار گفته می شود، در کنار آن واقعیت برنامه های آنها هم گفته شود. حتی طبق اسناد ساواک، در زمان شاه گفتند که این کتاب ضد اسلامی است و مکن است که مردم وقتی که این حرف های ضد اسلامی را بخوانند، برآشوبند و کتاب چاپ نشود ولی محمد رضا شاه که نوکر فراماسونرها بوده می گوید که کتاب چاپ شود!

/ 4 نظر / 18 بازدید
Fatemeh

عالی بود. امیدوارم مسوولین بویژه تهیه کنندگان بیشتر مراقب باشن و به این قضیه بهای بیشتری بدن

بازم من

بازم نمیتونم!

آرمانهای یک ملت

سلام بر شما دوست عزيزم رسول خدا فرمود: خداوند مي فرمايد: اي فرشتگان من! به بنده من فاطمه بنگريد، بانوي بندگان من در برابرم ايستاده است و عضلاتش از ترس در برابرم مي لرزد ... شما را گواه مي گيرم که شيعيانش را از آتش ايمن کردم. ( ميزان الحکمه / ج7) از آيت الله بهجت فومني نقل شده: سکوني از شاگردان امام صادق عليه السلام بود، عامي مقبولي بود. چند روزي در جلسات درس حضرت حاضر نشد. بعد از اينکه برگشت حضرت فرمودند کجا بودي، او گفت: زنم حامله بود و چون کسي در خانه نبود، مانده بودم تا کمکش کنم. حضرت فرمودند: خدا چه بچه اي به تو داد؟ عرض کرد: دختر، فرمود: اسمش را چه گذاشتي؟ عرض کرد : فاطمه، امام صادق (ع) فرمودند: حال که اسمش را فـاطــمه گذاشتي مواظب باش تا به او ســـيلي نزني... منتظر حضور گرمتون هستم. يا علي

صفورا

متن عالی بود خانومی[گل]با آرزوی موفقییت برای شما دوست کوچولو[قلب]