گوشه هایی از زندگی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای (دام عزه)

لپ لپ

یکی دو روز بعد از بازگشت از حج، با همان گروه هنرمندان ( حسن پور شیرازی،کمال تبریزی،سهیل محمودی،فرزاد جمشیدی،داریوش فرضیایی و.... )خدمت آقا رسیدیم. دوره ای بود که رسانه های خارجی به خاطر کسالت شدید سرماخوردگی ، شایعه فوت رهبر را پخش کرده بودند. وارد سالن کوچک مهمانان کم تعداد بیت شدیم. آقا تک تک اعضا را با کارها و آثارشان می شناخت و از آن ها یاد کرد.

همانجا هم از فرزاد جمشیدی به خاطر اجرای خوب و هنرمندانه اش در سحرهای ماه مبارک تشکر کرد. بعد از اجرای مسلط، شاد و دارای جهت و هدف فرضیایی (عمو پورنگ) تشکر کرد و در حالی که به "امیر محمد" اشاره می کرد به مزاح پرسید: ایشون رو از کجا پیدا کردین و همراه خودتون کردین؟

فرضیایی هنوز لب هایش را برای پاسخ تر نکرده بود که امیر محمد خودش با همان صدای شیرین و تیزش گفت: از تو لپ لپ

فقط 14 سکه

یک شب که به منزل شهیدی رفته بودیم، پس از احوال پرسی و گفت و گو ، موقع خداحافظی یکی از اعضای خانه جلو آمد و گفت : دو نفر از فرزندان شهدا الان در جمع ما هستند ، صیغه ی محرمیت خوانده اند، خیلی دوست دارند صیغه ی دائم آنها را شما بخوانید.

-       اشکال ندارد، می گویم یک وقتی مشخص کنند، بیایند دفتر.

-       دوست داریم همین الان انجام شود.

-       مانعی ندارد.اما به شرطی که مهریه بیشتر از 14 سکه نباشد.

گفتند: «مهریه صد سکه بهار آزادی است.» چند لحظه ای سکوت بود و سکوت. ناگهان دختری که ظاهرا همان عروس خانم بود جلو آمد و گفت: «من بقیه را بخشیدم.مهریه فقط 14 سکه باشد.» مراسم اجرا شد و عروس و داماد هم هر کدام سکه ای از دست آقا هدیه گرفتند.

تذکر

دختر هفده ساله ای در نامه ای به آقا نوشته بود که :

« شماروز قدس، مردی را که بین خطبه ها بلند شد و به نظر من گوبا نامه ای داشت یا ... در انظار مردم خرد کردید! می خواهم در این خصوص مرا توجیح کنید .»

جواب نامه اینگونه آمد:

« دختر عزیزم ! از تذکر شما خرسندم و متشکرم و امیدوارم خداوند همه مان را ببخشند ... در باب آنچه یادآوری کردید، هیچ دفاعی نمی کنم، گاهی گوینده از تلخی لحن خود، به قدر شنونده آگاه نمی شود و در این موارد همه باید از خدای متعال بخواهند که آن گوینده را متوجه و اصلاح کند و اگر ممکن شود به او تذکر دهند. توفیق شما را از خداوند متعال مسئلت دارم.»

 

/ 2 نظر / 31 بازدید
ستاره

سلام. جالب بود خانومی.

saeed (saraA

دمتون گرم باهال بود[زبان]