تغییر نگرش

                        

می گویند در کشور ژاپن مرد میلیونری زندگی میکرد که از درد چشم خواب بچشم نداشت و برای مداوای چشم دردش انواع قرصها و آمپول ها را به خود تزریق کرده بود اما نتیجه چندانی نگرفته بود . وی پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زیاد درمان درد خود را مراجعه به یک راهب مقدس و شناخته شده میبیند...

وی به راهب مراجعه میکند و راهب نیز پس از معاینه وی به او پیشنهاد کرد...

که مدتی به هیچ رنگی بجز رنگ سبز نگاه نکند. وی پس از بازگشت از نزد راهب به تمام مستخدمین خود دستور میدهد با خرید بشکه های رنگ سبز تمام خانه را با سبز رنگ آمیزی کنند.همین طور تمام اسباب واثاثیه خانه را با همین رنگ عوض میکند . پس از مدتی رنگ ماشین, ست لباس اعضای خانواده و مستخدمین وهر آنچه به چشم می آید را به رنگ سبز و ترکیبات آن تغییر میدهد و البته چشم دردش هم تسکین میابد.

بعد از مدتی مرد میلیونر برای تشکر از راهب , وی را به منزلش دعوت می نماید راهب نیز که با لباس نارنجی رنگ به منزل او وارد میشود متوجه میشود که باید لباسش را عوض کرده و خرقه ای به رنگ سبز تن کند. او نیز چنین کرده  و وقتی به محضر بیمارش میرسد از او میپرسد آیا چشم دردش تسکین یافته ؟ مرد ثروتمند نیز تشکر کرده  و میگوید:بله , اما این گرانترین مداوایی بود که تا کنون داشته.

مرد راهب باتعجب به بیمارش می گوید بالعکس این ارزانترین نسخه ای بوده که تا کنون تجویز کرده ام برای مداوای چشم دردتان تنها کافی بود عینکی با شیشه سبزخریداری کنید وهیچ نیازی به این همه مخارج نبود . برای این کار نمی توانی تمام دنیا را تغییر دهی بلکه با تغییر چشم اندازت (نگرش)میتوانی دنیا را به کام خود درآوری.

تغییر دنیا کار احمقانه ای است اما تغییر چشم اندازمان (نگرش)ارزان ترین و موثرترین روش میباشد.

/ 47 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سیاوش

مکم کن تا بتونم در غصه رو ببندم تو بخند تا از نگاهت من غمگینم بخندم توی این هجوم تکرار فصل تازه ای بنا کن پر شو ازحس رهایی جشنی از عشق به پا کن کاشکی این خاطره باشه منو یاد تو بیاره همیشه یادت بمونم مثل تکرار دوباره دست تنهامو بگیرو منو رد کن از سیاهی من و تو با هم می تونیم اگه تو فقط بخواهی دست تنهامو بگیرو کمکم کن تا بتونم تو به یاد من بمونی من به یاد تو بمونم بگذر از هرچی غروبه اینجا خورشید چشم براته هرجا میری برو اما بگو یاد من باهاته بگو هستی تا همیشه مثل من که از تو هستم مثل من که بی بهونه چشم براه تو نشستم من ازت دوباره میشم تو فقط بهم نگا کن هرجا حس کردی غریبی منو با عشق صدا کن

خسرو زارعی

با سلام با مطلب نظریّه ولایت فقیه، تنها نظریّه شكل حكومت دینى یا ...؟ به روزم منتظر نظرات گرم شما عزیز می باشم [گل]

ياسي

"کـ ـاشـ ـ" یادتـ نرود.. بینـ بیـ باوریـ آدمها.. یکـ نـفر میـ خواهد کهـ.. تـو خـندانـ باشیـ.. نـکند کنجـ هـیاهویـ زمانـ.. بـبرد از یادتـ..!!

امیر

سخن گفتن با خداوند مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است؛ ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد .

مصطفی

سلام وب خوبی دارید با حقیقت پنهان فیلم < طلا و مس> بروزم

نظیر

سلام دوست گرامی فرا رسیدن اربعین حسینی تسلیت باد با تبادل لینک موافقی؟

سلحشوران اریا

با سلام با عرض تسلیت اربعین شهادت امام حسین علیه السلام انشاء الله زیارت اربعین در این روز فراموش نشه. امام حسن عسکری یکی از نشانه های مؤمنین را خواندن زیارت اربعین معرفی فرموده میفرمایند: علامات المؤمن خمس: صلاة إحدى و خمسين، و زيارة الأربعين، و التختّم في اليمين، و تعفير الجبين، و الجهر ببسم اللّه الرحمن الرحيم یعنی: علامت مؤمن پنج است: پنجاه و يك ركعت نماز (واجب و مستحب) در شبانه‏ روز، زيارت اربعين، انگشتر به دست راست كردن، پيشانى به خاك نهادن، و بسم اللّه را بلند گفتن.

سید هاشم

اینم خیلی زیبا بود نمیشه دنیا رو عوض کرد بلکه باید دیدمون رو عوض کنیم[گل]

جوان عاشق

سلام با تبادل لینک موافقیم.ما رو دقیقا به اسم وبمون لینک کن و خبر بده بهچه اسمی بلینکیمت