راز یک پیشرفت معنوی

  

عارف ربانی شیخ رجبعلی خیاط ماجرای پیشرفت معنوی خود را اینچنین تعریف می کند:«در ایام جوانی،دختری رعنا و زیبا از بستگان ، دلباخته من شد و سرانجام در خانه ای خلوت مرا به دام انداخت با خودم گفتم : رجبعلی خدا می تواند تو را خیلی امتحان کند بیا و تو یک بار خدا را امتحان کن و از این حرام اماده و لذت بخش به خاطر خدا صرف نظر کن. سپس به خداوند عرض کردم : خدایا من این گناه را برای تو ترک می کنم، تو هم مرا برای خودت تربیت کن.»

برگرفته از کتاب «چشمه سار معرفت»- ص95                 

/ 8 نظر / 23 بازدید
صبرا

ببخشید زینب جونم تغییرش دادم پیش نهاد صفورا بود ولی مرسی جدیدا همش ذوق زدم میکنی [ماچ]

العبد

از انتظار خسته ام و يا دلم گرفته است؟ تو مدتي است رفته اي , بيا دلم گرفته است نگاه سرد پنجره به کوچه خيره مانده بود گمان کنم بداند او چرا دلم گرفته است گذشتم از هزاره ها در امتداد دوري ات به ذهن من نمي رسد کجا دلم گرفته است به چشم خود نديده ام شکوه چهره ي تو را شبي بيا به خواب من , بيا دلم گرفته است :::: یا بقیه الله آجرک الله ::: یا صاحب الزمان ادرکنی ::::

اردلان

میدونم چی میگی. از ذهن و مغزم هیچی نمونده. الا اون عقلی که خدا بهم داده و خودش هم ازم میگیره. ولی قلبم رو هیچ کس نمیتونه ازم بگیره. نه قلبمو نه آدمای توشو. تو هم توش هستی نگران نباش.

غریبه

سلام بر دوست خوبه صبرا خانم منم نخواستم خیلی بحث فنی بشه وگرنه میرفت سمت کلام شما در واقع خیلی ثمره نداشت سپاس از حضورتون سوالی بود درخدمتم

غریبه

مگه دوسته صبرا خانم نیستید؟

غریبه

اصلا مهم نیست حرف از کی باشه امام علی فرمود:الحکمه ضاله المومن حکمت گمشده مومن هست خذ الحکمه ولو من اهل النفاق حکمت رو بگیرید حتی از منافقان نتیجه شما کار به شخص نداشته باش،ببین اگر حرفش با ملاک های شما و عقلتون جور در میاد بپذیر وگرنه ... اگه کافی نبود بگید بیشتر توضیح بدم در پناه خدا